Zielarnia Primum-sklep zielarsko medyczny
Twój koszyk »
zamknij

Swanson Gorzki Melon (Bitter Melon) 500mg

Towar niedostępny

Dostępność na telefon

Numer katalogowy: 4597

Wymiar: 60 kapsułek

Producent: Swanson

Cena:

25.50

Opis produktu

 

Łacińska nazwa: Momordica Charantia

 

Inne nazwy: Balsamka Ogórkowata, Przepękla Ogórkowata

 

Jest to roślina z rodziny dyniowatych rosnąca w strefie zwrotnikowej Ameryki Południowej i Afryki Wschodniej.

 

Preparaty z wyciągiem z Gorzkiego Melona stosowane są w terapii przeciwcukrzycowej ponieważ zmniejszają ilość cukru nie tylko we krwi ale również w moczu. Glikozydy steroidowe charantyna i momordyna zachowują się jak insulina, poprawiając usuwanie glukozy do komórek, a jednocześnie przyspieszają wyzwalanie insuliny. Cechy hipoglikemiczne owoców Gorzkiego Melona zostały potwierdzone wieloma badaniami. Dalsze dociekania w grupie cukrzyków wykazały predyspozycje Bitter Melona do zmniejszania ilości trójglicerydów i cholesterolu. Udokumentowano również pozytywny wpływ preparatów Balsamki na przyrost masy mięśniowej oraz poprawę sprawności i odporności ruchowej. Poprawiają oksydację cukrów, a jednocześnie zwiększają gromadzenie glikogenu w mięśniach i w wątrobie. Charantyna ma właściwości immunostymulujące, onkostatyczne oraz cytotoksyczne. Pozostałe substancje czynne Balsamki takie jak alkaloidy i białka zatrzymują progresję chłoniaków, komórek raka piersi i trzustki. Glikozydy Przepękli działają przeciwwirusowo w przypadku grypy, opryszczki czy wirusa HIV. Wyciąg z Balsamki Ogórkowatej hamuje rozwój bakterii takich jak E.coli, Helicobacter pylori, Staphylococcus, Streptococcus, Pseudomonas, Streptobacillus i Salmonella. Działają p/pierwotniakowi, p/grzybiczo, a także p/pasożytniczo.

 

Ta wyjątkowa tropikalna roślina jest nie tylko remedium na wiele chorób ale również cenionym produktem spożywczym w kuchni orientalnej.

 

Dodatkowe informacje

Parametry techniczne

 

Opakowanie zawiera 60 kapsułek

 

Dawkowanie 1 kapsułka dziennie

 

Skład: Gorzki melon, żelatyna (otoczka kapsułki), mikrokrystaliczna celuloza( substancja wypełniająca), stearynian magnezu (substancja p/zbrylająca)

 

Zapytaj o produkt

:
:
:
:

Opinie

: Średnia: 0
:
:

Poleć znajomemu

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: